Kategoria

  • Fredman
  • Tagit

    Fredman tukee tulevaisuuden keittiöammattilaisia Taitaja2025 -kilpailussa

    Julkaistu 2.5.2025

    Ammattitaidon SM-kilpailuissa Turussa kilpailee tänä vuonna 450 ammatillista opiskelijaa eri ammattialoilta. Taitaja2025-tapahtuma järjestetään 5.–8.5.2025.

    Kotimainen keittiöalan toimija Fredman tukee tarjoilijalajin, kokkilajin sekä ravintola- ja cateringpalveluiden lajin kilpailijoita elintarviketurvallisilla ja laadukkailla keittiötuotteilla. Kilpailijoiden suoritusta tukevat mm. Carita-liina, elmukelmu, pakastusrasiat, pursotinpussit ja leivin- ja kakkupaperit. Myös Fredman Comple-kartonkivuoille on käyttöä. Niihin pakataan tänä vuonna ruokia hävikin välttämiseksi ja annokset lahjoitetaan hyväntekeväisyyteen.

    Kuva Taitaja2023-kilpailusta

    Kuva Taitaja2023 Espoo / Tenhunen Juuso / Kokki / Kuva: Putkonen Milla (Omnia) / Skills Finland

    Tapahtuma on kaikille avoin ja maksuton yleisötilaisuus. Tapahtumapaikkana toimii Turun Messukeskus, Gatorade Center, Turun AKK ja niitä ympäröivät piha-alueet. Tutustu Taitaja2025-ohjelmaan tarkemmin täältä.

    Toivotamme kaikille kilpailijoille valtavasti tsemppiä kilpailuun!

    Fredmanin vastuullisuusraportti 2025 on julkaistu

    Fredman Group on julkaissut vuoden 2025 vastuullisuusraporttinsa. Raportti kokoaa yhteen keskeiset toimenpiteet, kehityskohteet ja tulokset vastuullisuustyössä vuoden 2025 aikana.

    Lue lisää
    Fredman ostaa leipäpusseistaan tunnetun Peltolan Pussin

    Suomalainen keittiötuotteiden valmistaja Fredman Group Oy on ostanut tamperelaisen Peltolan Pussi Oy:n.

    Lue lisää